ЕПИСКОП АТАНАСИЈЕ СЛУЖИО У КЉУЧУ

Објављено: 8. фебруара 2017.

Данас, у недјељу о Митару и Фарисеју, у другу припремну недjељу уочи Великог поста у Кључком храму Вазнесења Господњег, Свету архијерејску Литургију је служио Епископ Бихаћко –петровачки Господин Атанасије. Епископу су осим неколицине вјерника, саслуживали парох рибнички, отац Дејан Зељкић и парох сански, јереј Ален Марић и епархијски ђакон Никола Перковић. Владика се након Литургије обратио вјерном народу пригодном бесједом! Браћо и сестре молимо се Господу Богу да са свога Небескога престола погледа и овај свој рукосад, на овоме мјесту, у овом граду- Кључу. Молили смо од Њега да га Он обнови и утврди и сачува… Видимо да је је овај рукосад, Божија њива разорена и у лошем стању а некада је било јуначко мјесто, овдје се име Божије на истински начин славило. Милили смо се за оне који су овај храм подигли, за оне који су га обновили али и за оне који ће овај храм и одржавати, истакао је Владика Атанасије. Дружење је настављено за трпезом љубави у парохиском дому у Кључу.