ЕПИСКОП АТАНАСИЈЕ СЛУЖИО У МАНАСТИРУ ГЛОГОВЦУ И ОСВЕШТАО НОВИ КРСТ ЗВОНИКА У СЕЛУ МУЈИЏИЋИ

Објављено: 17. априла 2016.

Његово Преосвештенство Епископ бихаћко-петровачки Атанасије служио је Свету Архијерејску Литургију у манастиру Глоговцу у пету недељу поста на дан св.Јосифа химнографа 17. 04.2016.године.
Светом Архијерејском Литургијом началствовао је Епископ Атанасије уз саслуживање јереја Митра Керлеца и Јрм. Теофила Игумана ове свете обитељи. Евхаристијском сабрању је присуствовао велики број верника из Јања и околине а увеличано је  литургијским крштењем новога брата Мирка  који је пореклом из Јања.
Епископ Атанасије упутио је братству, поклоницима и верницима ове Свете обитељи поуку о потреби чешћег сабрања на овом светом месту да усрдно и даље прослављамо Господ и Његове Свете. Да сви будемо једно! За све присутне вернике, братство манастира приредило је послужење у новом манастирском конаку.

У повратку из манастира Глоговца у порти Светониколајевског Храма у селу Мујиџићи вјерници су као и сваки пут са радошћу дочекали свога Ахрипастира, који је овом приликом освештао Крст који ће бити постављн на врху звоника који се гради поред цркве.
Након освећења окупљени су се поклонили Часноме Крсту, а затим су примили и благослов од нашег Епископа Атанасија.