АКТИВНОСТИ АДМИНИСТРАТОРА ЕПАРХИЈЕ БИХАЋКО-ПЕТРОВАЧКЕ ЕПИСКОПА МИЛЕШЕВСКОГ АТАНАСИЈА

Објављено: 16. августа 2017.

Његово Преосвештенство Епископ милешевски и администратор Епархије бихаћко-петровачке Господин Атанасије је данас, 16. августа 2017. године, у преподневним часовима у Епископију у Босанском Петровцу одржао радни састанак са архијерејским намјесницима Бихаћко-петровачке епархије поводом припрема и организације за устоличење изабраног Епископа бихаћко-петровачког Господина Сергија. Састанку су присуствовали и архијерејски замјеник, чланови Епархијског црквеног суда и службеници Епархије бихаћко-петровачке. На састанку су размотрене и подељене дужности свештеницима и свештеномонасима Епархије бихаћко-петровачке а у циљу што боље организације дочека и свечаног устоличења изабраног епископа бихаћко-петровачког.

У поподневним часовима, дана 16. августа 2017. године, Његово Преосвештенство Епископ милешевски и администратор Епархије бихаћко-петровачке Господин Атанасије примио је у Епископији у Босанском Петровцу уваженог Господина Проф. Др Владимира Лукића, Предсједника Удружења „Јасеновац-Доња Градина“. Повод за овај сусрет је наставак реализације раније започетих административних корака које предузимају Епархија бихаћко-петровачка и Удружење „Јасеновац-Доња Градина“ с циљем подизања спомен храмова на стратиштима Срба у Другом свјетком рату, на Гаравицама код Бихаћа, на Шушњару у  Санском Мосту и код ткз.“житног магацина“ у Санском Мосту. Ова стратишта су кумунистичком идеологијом дуго година, а нарочито после Другог светског рата, скривана од очију јавности, а православна обележја над гробовима и јамама невино побијених Срба на поменутим стратиштима, никада нису подигнута.