Члан Предсједништва Босне и Херцеговине Бакир Изетбеговић примио епископа бихаћко-петровачког Сергија

Објављено: 9. новембра 2017.

Епископ Сергије упознао је члана ПБиХ Изетбеговића да је веома задовољан сарадњом његове епархије с властима у Унско-санском кантону, те посебно нагласио добре односе православаца и муслимана на овом подручју.
Током разговора размијењена су мишљења о положају повратника на подручју Босанске Крајине, као и о опћем положају вјерских заједница у Босни и Херцеговини.

Констатирано је да би ту сарадњу државе и вјерских заједница требало унаприједити кроз системска рјешења. Истакнуто је да би нарочиту пажњу требало посветити функционирању вјерских заједница на подручјима повратка и тамо гдје су припадници неке вјерске заједнице у мањини.

Члан ПБиХ Изетбеговић је обећао да ће он лично, као и институције власти у Федерацији БиХ, конкретно помоћи функционирање Бихаћко-петровачке епархије

извор: http://www.predsjednistvobih.ba/saop/default.aspx?id=78131&langTag=bs-BA