ЂУРЂЕВДАН У ЖЕГАРУ

Објављено: 7. маја 2019.
Категорија: Новости, Фото галерија

На дан храмовне славе у Жегару (06.05.2019.) Свету Архијерејску Литургију служили су Њихова Преосвештенства Епсикоп бихаћко-петровачки Г. Сергије и Епископ далматински Г. Никодим. Окупљеном верном народу први се обратио владика Никодим честитавши им Васкрс и данашњу славу, након чега је представио владику Сергија. Епископ бихаћко-петровачки истакао је да му је посебна част што се на овако велики празник обрео у овом светом храму. „Данас прослављамо великог угодника, Светог Георгија који је био слободан од свих предрасуда овоземаљских. Био је војник у римској војсци цара Диоклецијана, великог гонитеља хришћана, али је био чврст, зато што је веровао у Христа и прошао страшне и велике муке, јер није хтео да га се одрекне ни по који цену. Он за све хришћане представља пример непоколебљиве вере која истраје до краја. Ми смо као народ вековима страдали, били разапети, на неки начин смо то и данас, али ако своју веру учврстимо и својим делима је покажемо, бићемо са великим угодницима Божијим у царству небеском“, поручио је Епископ Сергије. Он се присетио својих ђачких дана, када је као богослов чтецирао у овом светом храму и изразио велику радост што се данас и као Епископ поново нашао на истом светом месту.

ИЗВОР: http://www.eparhija-dalmatinska.hr/Frames-c.htm