ЕПИСКОП АТАНАСИЈЕ НА САБОР ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ СЛУЖИО У СТРОЈИЦАМА

Објављено: 8. јануара 2017.

Други дан празновања Рођења Господа нашег Исуса Христа – Сабор Пресвете Богородице,  Његово Преосвештенство Епископ бихаћко-петровачки Господин Атанасије служио је Свету Архијерејску Литургију у храму Рођења Пресвете Богородице у Стројицама у Јању. Епископу су саслуживали протојереј-ставрофор Чедомир Арамбашић-парох домаћин, јереј Жељко Ракита парох трећи шиповски, јереј Милош Црепуља парох пљевско-мујџићки и протођакон Никола Перковић епархијски ђакон. Веома хладно вријеме са врло ниским температурама није спречило Епископа Атанасија да допутује у Јањ и са свештенством и благочестивим Јањанима подјели радост Празника. На крају литургијског сабрања Епископ Атанасије је честитао Празник и позвао све да се испуне Божијим миром, радошћу и љубављу и да љубе Бога и ближњега свога. Потом су сви пришли Епископу на благослов и мирбожење. Божићно славље је настављено за трпезом љубави коју су домаћини припремили у сали парохијског дома.

МИР БОЖИЈИ – ХРИСТОС СЕ РОДИ!
БЛАГОСЛОВЕНО НОВО ЉЕТО ГОСПОДЊЕ!