ЕПИСКОП АТАНАСИЈЕ НА ВЕЛИКИ ЧЕТВРТАК СЛУЖИО У ШИПОВУ

Објављено: 13. априла 2017.

Благодарећи Богу и Преосвећеном нашем Епископу Атанасију, заједно са свештеницима шиповским принјели смо бескрвну жртву и помолили се Богу на дан када је сам Господ на Тајној Вечери установио Свету Тајну Причешћа. Свету аријерејску Литургију предводио је Епископ бихаћко –петровачки  Г. Атанасије а саслуживали су свештеници: протојереј-ставрофор Драган Шкалоња, парох прве парохије шиповске, протојереј Здравко Богојевић, парох треће парохије петровачке, јереј Жељко Ракита, парох треће парохије шиповске и протођакон Никола Перковић. Након Свете Литургије Преосвећени Владика Атанасије се обратио присутном народу са поучном бесједом у којој нас је упутио  како се требамо припремати за Свету тајну Причешћа да нам не буде на суд или о суду него да бива за исцјелење душе и тјела и за живот вјечни. Такође  нас је Преосвећени Владика подсјетио на омивање ногу Апостола од стране Спаситеља на Тајној вечери и Његових ријечи: Тешко ономе човјеку који изда Сина човјечијега, боље би му било да се није ни родио онај човјек!

Опомињимо се дакле ових ријечи и не заборавимо никада на љубав према Богу и ближњима, и не избацујмо то из свога ума, јер без тога сваки наш подвиг биће безплодан.