Епископ Атанасије освештао цркву у селу Увала код Источног Дрвара

Објављено: 4. августа 2016.

Дана 04.августа 2016.године, Епископ бихаћко-петровачки г. Атанасије освештао је храм Свете Марије Магдалине равноапостолне у селу Увала – Општина Источни Дрвар.
Епископа је дочекао јереј Немања Грабеж са вјерним народом овога краја. Послије поздравне бесједе, Епископ бихаћко-петровачки г. Атанасије заједно са протјерејем-ставрофором Николом Пеном и умировљним свештеником те парохије протојерејем-ставрофором Петром Д. Миловановићем приступили су чину освећења храма, након чега је служена Света Архијерејска Литургија.
Самом чину освећења храма и Светој Архијерејској Литургији присуствовао је велики број вјерног народа али и истакнутих представника власти међу којима су били и начелници околних Општина. Кум освећења храма био је г. Душко Агић, предсједник Скупштине општине Источни Дрвар. У знак сјећања на све страдале српске жртве Првог и Другог свјетског рата, те страдале у протеклом одбрамбено-отаџбинском рату, служен је помен за све пострадале са Општине Источни Дрвар.
По завршетку Свете Литургије и ломљењу славског колача била је уприличена трпеза љубави за све присутне.