ЕПИСКОП АТАНАСИЈЕ ПОСЕТИО БИХАЋКИ ХРАМ У ИЗГРАДЊИ

Објављено: 4. јула 2016.

Поводом планирања наставка завршних радова у унутрашњости храма и радова на уређењу порте храма Свете Тројице у Бихаћу Његово Преосвештенство Епископ бихаћко-петровачки Господин  Атанасије посјетио је у вечерњим часовима 04. јула 2016. године бихаћку парохију. Испред храма у Бихаћу Епископа је дочекао парох бихаћки Високопречасни протојереј Далибор Ненић.

Разгледајући црквену порту и храм Епископ Атанасије и парох бихаћки отац Далибор су констатовали да је потребно додатно се ангажовати на прикупљању новчаних средстава неопходних за унутрашње опремање храма адекватним осветљењем и потребним инвертаром, и за вањско уређење дворишта са санацијом постојеће ограде, чиме би храм био припремљен за освећење.

У претходном периоду за овај храм је купљено и постављено ново звоно, а група лекара из Универзитетског клиничког центра Републике Српске, на челу са Проф Др Ненадом Бабићем прикупила је прилог и по њиховој жељи у порти храма израђена је уникатна чесма од камена.