ЕПИСКОП АТАНАСИЈЕ ПОСЈЕТИО СЕЛО СМОЉАНУ

Објављено: 21. новембра 2015.

Његово Преосвештенство Епископ бихаћко-петровачки Г. Атанасије, у петак, 20. Невембра 2015. посјетио је село Смољану, надомак Босанског Петровца. Том приликом Епископ Атанасије је обишао храм Светога пророка Илије у овом питомом крајишком селу. Мјештани овог села, на челу са својим свештеником, оцем Бојаном Митрићем, покренули су једну, пажње вриједну, племениту акцију. У порти храма граде спомен чесму, коју су посветили блаженопочившем Митрополиту дабробосанском Николају, који је рођен у овом селу и крштен у парохијској цркви Светог пророка Илије.. Епископ Атанасије је благословио радове на спомен чесми и истакао своје задовољство поменутом акцијом вјерника села Смољане и њиховог свештеника. Након обиласка храма и спомен чесме, преосвећени Владика је обишао и рушевине основне школе у Смољани, коју је похађао митрополит Николај. Обилазећи и разгледајући рушевине и остатке ове школе, епископ Атанасије је изразио жељу да се та школа обнови. Управа парохије прве петровачке позива све петровчане расељене по свијету, као и све људе добре воље да помогну акцију изградње спомен чесме, коју смо посветили једној од највећих личности, коју је дао петровачки крај, а то је блаженопочивши митрополит Николај.