ЕПИСКОП АТАНАСИЈЕ СЛУЖИО НА ВАСКРШЊИ ПОНЕДЈЕЉАК У СТРОЈИЦАМА

Објављено: 3. маја 2016.

Празник над празницима, Славље над слављима, свето Христово Васкрсење је и ове године свечано прослављен на јањској висоравни у Парохији стројичкој. Радост највећег Празника је увећана на Васкршњи понедјељак када је Његово Преосвештенство Господин Атанасије Епископ бихаћко-петровачки учинио своју архипастирску посјету и у храму Рођења Пресвете Богородице служио Свету Архијерејску Литургију. Епископу су саслуживали игуман Теофил намјесник манастира Глоговац, протојереј-ставрофор Чедомир Арамбашић парох стројички, протојереј Љубинко Аничић парох други шиповски, јереј Никола Аркула парох дринићки, јереј Милош Црепуља парох пљевско-мујџићки, јереј Митар Керлец парох бабићки и протођакон Никола Перковић епархијски ђакон. Облачно и кишно вријеме није спречило многобројне Јањане да са свештенством и монаштвом дочекају свога Владику и у потпуности испуне парохијски храм. Из грла многих и младих и старих на челу са дипломираним теолозима и студентима чуло се  умилно и радосно појање. На крају Свете Архијерејске Литургије благословена су и освећена васкршња јаја а потом је Епископ Атанасије честитао свима Празник над празницима и веома надахнуто бесједио о Васкрсењу Христовом. Како и приличи на овај највећи хришћански Празник учињен је трократни опход око светог храма а затим је благочестиви народ пришао своме владики да прими благослов. Ово молитвено славље је настављено за трпезом љубави у сали парохијског дома.

-РАДОСТ НА РАДОСТ-

Након трпезе љубави Епископ Атанасије је посјетио јањско село Попуже и благословио и осветио крст за нови храм који се подиже у Славу Бога а у част Пресвете Богородице. Владика Атанасије је овом својом посјетом веома обрадовао малобројне Попужане. Презадовољан учињеним за веома кратко вријеме, честитајући Празник, захвалио се трудбеницима и прегаоцима и зажелио да тако наставе и доврше ово Богоугодно дјело.

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!