ЕПИСКОП АТАНАСИЈЕ СЛУЖИО СВЕТУ АРХИЈЕРЕЈСКУ ЛИТУРГИЈУ У ГРАХОВУ

Објављено: 30. октобра 2016.

У  деветнаесту Недјељу по Духовима, на празник Светог пророка Осије и преподобномученика Андреја Критског, Његово Преосвештенство Епископ бихаћко-петровачки Господин Атанасије посјетио је Грахово, гдје је служио Свету архијерејску Литургију. Епископу су саслуживали протојереј Синиша Сердар,парох Друге парохије дрварске,јереј Предраг Црепуља, парох крњеушко-воћенички, јереј Савко Плавшић, парох граховски и протођакон Никола Перковић.

Освануло је прелијепо сунчано јесење јутро у коме су наши најмлађи, заједно са осталим парохијанима, похитали пред храм Светих апостола Петра и Павла да дочекају Епископа, узму благослов и учешће у молитви. Својим дрхтавим гласићима дјеца су појањем прославила Бога, Богородицу и све светитеље на најискренији начин.

У бесједи је Епископ Атанасије говорио о важности доласка на богослужења. Скренуо је пажњу да, с обзиром на чињеницу да у Босанском Грахову обитава претежно старија популација, треба да се окупљамо у храму,да се молимо Богу и да се причешћујемо. Говорио је о икони Пресвете Богородице Тројеручице која је стигла у Бања Луку, позвао народ који је у могућности да јој се поклони, али да  не забораве да и у свом храму имају иконе које су подједнако важне без обзира гдје се налазиле. Све су иконе достојне поштовања и све су чудотворне. Не само иконе,ми имамо и наше храмове и сва наша поља која су заливена крвљу мученика,све су то наша света мјеста,која ми треба да поштујемо и не заборавимо.

На крају своје бесједе Епископ Атанасије је честитао славу Светог апостола и јеванђелисту Луку свима онима који га сутра прослављају.