ЕПИСКОП АТАНАСИЈЕ СЛУЖИО СВЕТУ АРХИЈЕРЕЈСКУ ЛИТУРГИЈУ У КОПРИВНИ

Објављено: 26. јуна 2017.

Дана 25.јуна 2017. године, када наша Света црква прославља велике подвижнике Преподобног Онуфрија Великог и Преподобног Петра Атонског, Свету архијереску Литургију у селу Копривна код Оштре Луке, служио је Епископ бихаћко-петровачки г.Атанасије уз саслужење више свештеника наше Епархије,  протојереја-ставрофора Петра Миловца, пароха оштролучког, јереја Невена Маринковића, пароха старомајданског, јереја Алена Марића, пароха санског и протођакона Николе Перковића. Молитвено су учествовали и појали студенти Богословског факултета у Фочи.

Након Свете архијерејске Литургије у ове дане петропавловског поста причестио се и благочестиви народ ове парохије. Говорећи о важности подвижничког живота Владика је истакао да тешкоће нашег живота изазивају трпљење, а трпљење ствара истрајност и умјеће, а кроз које се опет ствара нада, а нада разведрава небо без обзира колико је мрачно… Светитељи које данас прослављамо јесу слика свих оних који су се уклопили у Божији план и остали у добром плану Божијем за овај свијет… зато су они од Господа Бога похваљени и прослављени као свети људи Божији.

Похваљујући рад свештеника и вјерног народа, Епископ Атанасије одлковао је пароха старомајданског јереја Невена Маринковића чином протонамјесника, исто тако, пароха санског јереја Алена Марића одликовао је чином протонамјесника. Ово је признање њима али и вјернима ових парохија на изградњи црквеног живота и овог нашег простора, нагласио је Владика Атанасије у својој поруци окупњеном народу.

За угледне званице отац Невен Маринковић приредио је трпезу љубави у своме дому. Захваљујући своме Епископу на указаном повјерењу и части, свештеници су Епископу уручили скроман поклон као знак пажње и сјећања на овај свечани тренутак.

Тв прилог РТРС-а: