ЕПИСКОП АТАНАСИЈЕ СЛУЖИО У ДРВАРУ

Објављено: 28. фебруара 2017.

На празник Преподобног Симеона Мироточивог, а на који ове године   наша Црква обиљежава и Бијеле покладе, Његово Преосвештенство Епископ бихаћко-петровачки Атанасије служио је Свету Архијерејску Литургију у саборном храму Светог Саве Српског у Дрвару. Његовом Преосвештенству су саслуживали дрварски протојереји Саша Црљић и Синиша Сердар. За пјевницом су пјевали парох трећи дрварски јереј Зоран Миловац са дјецом ОШ „ Дрвар“ и другим појцима. Овој Светој Литургији присуствовао је већи број Дрварчана од којих су најмлађи приступили и Светој чаши Причешћа. На крају молитвеног дијела присутним вјерницима се обратио Епископ Атанасије пригодном бесједом говорећи о личности, дјелима и раду Преподобног Симеона и његовом значају за наш род српски, пожеливши сима благословен почетак Часног поста.
Трпеза љубави за Епископа, свештенство и госте била је уприличена у дому протојереја Саше Црљића.

Бесједа Епископа Атанасије: