ЕПИСКОП АТАНАСИЈЕ У ШИПОВУ НА СЛАВИ ХРАМА РОЂЕЊА СВЕТОГ ЈОВАНА КРСТИТЕЉА

Објављено: 7. јула 2017.

И ове године на дан храмовне славе рођења Светог Јована Крститеља својом посјетом обрадовао нас је Епископ бихаћко-петровачки Господин Атанасије који је том приликом служио свету архијерејску Литургију.

Епископу су саслуживали: Серафим Кужић, настојатељ манастира Рмањ, протојереј-ставрофор Илија Проле, пензионисани парох у Бачком јарку (Епархија бачка), протојереј-ставрофор Драган Шкалоња, парох први шиповски и старјешина храма, протојереј-ставрофор Чедомир Арамбашић, парох стројички, протојереј-ставрофор Никола Пено, парох медљански, протојереј-ставрофор Радослав Станковић, парох четврти шиповски, протојереј Љубинко Аничић, парох други шиповски, протојереј Зоран Јеринић, парох рогатички (Митрополија дабробосанска), протојереј Миладин Самарџић, парох језерски (Епархија бањалучка), јереј Милан Бужанин, парох коњички (Епархија захумско-херцеговачка), протонамјесник Милош Црепуља, парох пљевско-мујђички, јереј Жељко Ракита, парох трећи шиповски, јереј Никола Аркула, парох дринићко-буковачки, јереј Митар Керлец, парох бабићки.

У току свете Литургије Владика Атанасије је одликовао јереја Жељка Ракиту, пароха шиповског и јереја Николу Аркулу, пароха дринићког достојанством протонамјесника.

Између осталих званица светој Литургији је присуствовао начелник општине Шипово Милан Ковач.

Послије резања славског колача и литије око светог храма присутним вјерницима обратио се Епископ Атанасије предивном бесједом о пријатељу божијем Светом Јовану Крститељу. Захваливши се свим присутним а посебно начелнику општине Г.Милану Ковачу за повезивање асфалтним путем наших храмова и у помоћи око припреме и изградње спомен храма на шиповачким барама и храма Светог Великомученика Димитрија за који ће на празник  Светог Прокопија – Прокоп, 21.јула ове године бити освећено земљиште.

За вријеме ручка протојереј-ставрофор Дргана Шкалоња још једном је поздравио Епископа, свештенство и присутни народ као и кумове храма Радована и Радмилу Лекић, проту Зорана Јеринића и том приликом уручио пригодан поклон нашем Епископу.