ЕПИСКОП БАЊАЛУЧКИ ЈЕФРЕМ ПОСЕТИО МАНАСТИР МЕДНУ ЕПАРХИЈА БИХАЋКО-ПЕТРОВАЧКА

Објављено: 10. марта 2016.
Број читања: 1918

У сриједу  09. марта  2016. године,  Његово Преосвештенство Епископ бањалучки Господин Јефрем по својој властитој жељи посетио је манастир Медну. Испред храма Преподобномученика медљанских Серафима, Авакума и Мардарија сачекали су га Његово Преосвештенство Епископ бихаћко-петровачки Господин Атанасије, парох медљански протојереј-ставрофор Никола Пено, Министар финансија Републике Српске Господин Др Зоран Тегелтија, Начелница Мркоњић Града Госпођица Дивна Аничић и велики добротвор манастира Медне и СПЦО Медна Господин  Јован Тодоровић.

После молитве у храму Епископи су разгледали велелепни конак манастира чија је изградња у току. Владика Јефрем није крио своје задовољство и уверење да ту ниче један бриљантан нови манастир. Наравно, као велики познавалац црквене градње, дао је неке своје сугестије.

Опростивши се од манастира, Владиика Јефрем је посетио и парохијски храм Рођења Пресвете Богородице у Медној, који се налази у равници у самоме селу испод манастира, а изнад чијих улазних врата стоји плоча са натписом: осветио Владика бањалучки Господин Јефрем 1988. године.

Епископ Атанасије и његови сарадници захвалили су Владици Јефрему од срца на овој драгоценој пријатељској посети.