Епископ Сергије предводио свету Литургију у Губину

Објављено: 29. августа 2021.
Категорија: Аудио галерија, Новости, Фото галерија

Његово Преосвештенство Епископ бихаћко-петровачки и рмањски г. Сергије предводио је свету архијерејску Литургију у храму Успења Пресвете Богородице у Губину у недјељу 10. по Духовима 29. (16) августа 2021. године.

Владици су саслуживали: архимандрит Варнава (Дамјановић), протопрезвитер-ставрофор Илија Проле (Епархија бачка), синђел Серафим (Епархија врањска), протонамјесник Милош Црепуља и ђакон Алекса Марић.

Послије прочитаног јеванђелског зачала из Јеванђеља по Матеју Епископ је бесједио о значају празника Успења Пресвете Богородице које се опомињемо данас када прослављамо Дан Господњи, Васкрс у малом, јер да би до Васкрсења дошло морао је неко као представник људског рода да учествује у Домостроју Спасења. У томе управо проналазимо Пресвету Дјеву Марију која је, узевши на себе улогу мајке Божије постала мајка цијелог рода људског.

Након заамвоне молитве извршено је освећење славског колача и кољива, а данашњи свечар је г. Душко Ћутило.

Трпеза љубави припремљена је у храмовној порти.

Из Кабинета Епископа бихаћко-петровачког и рмањског.