Епископ Сергије примио генерала Илића

Објављено: 17. децембра 2017.

У недјељу 28. по Педесетници,  на празник Свете великомученице Варваре  и преподобног Јована Дамаскина, Његово Преосвештенство Епископ бихаћко-петровачки г. Сергије је у својој резиденцији, древном сједишту Митрополитâ дабробосанских, манастиру Рмњу  примио  г. Радована Илића,  комаданта 6. пјешадијске бригаде и бригадног генерала ОС БиХ и пуковника Роберта Гашића,  команданта 3. пјешадијског батаљона 5. пјешадијске бригаде и војног свештеника, протонамјесника Борислава Ђуричића из Бања Луке.

Угледни гости су били присутни на светој Литургији коју је служио архимандрит Серафим (Кужић), игуман манастира Рмња и поклонили се моштима Светог Николаја Мрликијског и Светог кнеза Лазара Косовског.

Владика је у пријатном разговору са генералом г. Радованом Илићем и пуковником г. Робертом Гашићем размјенио информације и теме које се тичу досадашњег рада, и будућих подухвата на унапређењу свештеничке службе у ОС БиХ.

Господин Илић се посебно захвалио владици Сергију, војном Епископу СПЦ у ОС БиХ на гостопримству и залагању на будућим плановима духовног усавршавања православног душебрижништва ОС БиХ.

Извор: Епархија бихаћко-петровачка.