Епископски Савјет у Бања Луци

Објављено: 20. марта 2018.
Категорија: Новости, Фото галерија

Дана, 20. марта 2018. године, у владичанском двору Епархије бањалучке у Бања Луци, одржана је редовна сједница епископског Савјета православних епископа СПЦ у Босни и Херцеговини.
Сједницом је предсједавао, Његово Високопреосвештенство Митрополит дабробосански г. Хризостом, уз учешће, Њихових Преосвештенстава, Епископа бањалучког г. Јефрема, захумско- херцеговачког г. Григорија и бихаћко-петровачког г. Сергија.
Теме епископског Савјета су биле актуелна питања, задаци и потребе наше Цркве у Босни и Херцеговини.
На свечаном ручку, учешће у разговору са Епископима узео и Његово Превасходство Предсједник Републике Српске г. Милорад Додик, Минстар просвјете и културе у Влади Републике Српске г. Дане Малешевић, Директор секретаријата за вјере у Влади РС, г. Драган Давидовић и Инспектор и просвјетни савјетник у педагошком заводу РС за вјеронауку др Славољуб Лукић.

Извор: Епархија бихаћко-петровачка.