Евхаристијско сабрање у Блатној

Објављено: 10. децембра 2017.

У недјељу 27. по Педесетници, 10. децембра 2017. године, Његово Преосвештенство Епископ бихаћко-петровачки г. Сергије, посјетио је први пут парохију у Блатној, општина Нови Град.

Владика Сергије је предводио евхаристијско сабрање у храму Силаска Светога Духа уз саслужење протопрезвитера Саве Јанковића, Карађорђа Дерајића и ђакона Немање Рељића.

У својој бесједи, владика је протумачио јеванђелско зачало, које описује исцјељење згрчене жене, које је учио Господ Исус Христос из Своје превелике љубави према човјеку, и показао тиме начин на који и ми треба да имамо како прво богољубље, тако исто и човјекољубље.

Након Литургије, уприличена је трпеза љубави, трудом пароха Карађорђа Дерајића у просторијама црквене општине Блатна.

Одлазећи ка Босанском Петровцу, владика Сергије је обишао и Велику Кладушу и поклонио се храму Светог великомученика Георгија у којем су страдали од безумља усташких руку стотине Срба мученика кладушких 1941. године.

Извор: Епархија бихаћко-петровачка.

Бесједа Епископа Сергија: