Храмовна слава у Бравском

Објављено: 2. августа 2019.
Категорија: Аудио галерија, Новости, Фото галерија

На храмовну славу, Светог Пророка Илију 2. (20) августа 2019. године, Његово Преосвештенство Епископ бихаћко-петровачки и рмањски г. Сергије предводио је свето евхаристијско сабрање у селу Бравском надомак Босанског Петровца у истоименом храму који прославља своју славу.

Епископу су саслуживали: архимандрит Варнава (Дамјановић), Василије (Рожић), протопрезвитер-ставрофор Драган Шкалоња, Саша Црљић, протонамјесник Владимир Максимовић, презвитер Немања Росић и ђакон Немања Рељић.
Послије прочитаног Јеванђеља Владика је бесједио о Пророку Илији чији спомен данас прослављамо. Свети Пророк Илија био је огњени пророк, ватрени пророк, али не због тога што шаље муње са неба него због своје вјере која је била чиста. Управо због те ватрене вјере бива удостојен да се вазнесе тијелом на небо у ватреним колима.
Послије заамвоне молитве извршен је чин освећења славског колача и кољива, а трпеза љубави припремљена је у новосаграђеном љетниковцу (ладари).