Храмовна слава у Копривни

Објављено: 1. августа 2018.

На дан светог деспота српског Стефана Лазаревића и мајке му, преподобне Евгеније, Његово Преосвештенство Епископ бихаћко-петровачки г. Сергије предводио је свету архијерејску литургију у храму светог деспота Стефана и преподобне Евгеније у Копривни који обиљежава своју славу. Епископу су саслуживали: архимандрит Василије (Рожић), настојатељ манастира Клисине, јеромонах Данило (Иваниш) сабрат истоименог Манастира и епархијски ђакон Немања Рељић.

Преосвећени Владика је у својој бесједи подсјетио вјерни народ да данас прослављамо свете Србе, сина и супругу славног Кнеза Лазара косовског, прослављамо оне који се своје вјере нису одрекли, већ је она заузимала прво мјесто у њиховим животима због тога их је и Господ крунисао вјенцем светих угодника својих.

Епископ је благословио и славски колач и кољиво и пригодним словом поздравио данашње свечаре те је осветио и нови крст који ће бити постављен на храм Успења Пресвете Богородице у Старом Мајдану.

Послије литургије припремљен је културно-умјетнички програм у порти храма и свечана славска трпеза љубави.