Храмовна слава у Пероју

Објављено: 25. децембра 2017.

У понедељак, 25. децембра, прослављена је храмовна слава храма у Пероју, посвећеног Светом Спиридону Чудотворцу – Епископу тримитунтском. Свету Архијерејску Литургију служили су Његово Преосвештенство Епископ бихаћко-петровачки г. Сергије и домаћин Епископ горњокарловачки г. Герасим уз саслужење архимандрита Наума, протојереја-ставрофора Горана Петковића, јереја Јована Галамића, јереја Дарка Дугоњића и ђакона Будимира Кокотовића.

Благољепију литургијског сабрања свој допринос дали су и чланови хора парохије пулско – перојске.

По окончању Свете Литургије Епископ г. Сергије обратио се присутним верницима честитавши им данашњи празник и поучивши присутне о прочитаном одломку из данашњег Јеванђеља и житија Светог Спиридона. Након тога Епископ г. Герасим захвалио се бираним речима Преосвећеном Епискоу Сергију на посети храму  Светог Спиридона у Пероју и Епархији горњокарловачкој пожелевши му свако добро од Господа.

Након заамвоне молитве, Епископ г. Сергије је са свештенством и верним народом преломио славски колач и освештао кољиво које је припремљено у славу Божију и част Светог Спиридона Чудотворца, заштитника ове перојске светиње.

Након Литургијског сабрања, у просторијама Друштва перојских Црногораца представљена је изложба посвећена Његошу. Напослетку је за све присутне вернике приређена Трпеза Љубави на којој су перојски верници и чланови Друштва перојских Црногораца прославили данашњег заштитника.

Извор: http://www.eparhija-gornjokarlovacka.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=1382%3A2017-12-25-13-12-52&catid=17%3Anovosti&Itemid=13&lang=sr

Бесједа Епископа Сергија: