КРСТОПОКЛОНА НЕДЈЕЉА У ШИПОВУ

Објављено: 3. априла 2016.

Његово Преосвештенство Епископ бихаћко-петровачки Атанасије, у трећу недјељу часнога поста, крстопоклону, обрадовао нас је својом архипастирском посјетом.

Епископ Атанасије предводио је Свету архијерејску Литургију у светојовановском храму у Шипову, а њему су саслуживаи: прото Драган Шкалоња-настојатељ нашега храма, пароси шиповски-прото Љубинко Аничић, јереј Жељко Ракита, затим јереј Предраг Црепуља и протођакон Никола Перковић.

Богу смо се помолили и Његовом Часном Крсту поклонили, а Епископ Атанасије поучио нас је својом надахнутом бесједом.

Крајишка земља је од давнина позната по јакој вјери и достојанственом ношењу крста, бремену које нимало није лако. Следујући Христовим ријечима „Ко хоће да иде за мном, , нека се одрече себе, узме крст свој и иде за Мном” ( Мт.16). Наши преци  су ти предивно знали и држали су се принцима „Главу дајем али крст не дајем“

Будимо достојни наследници, Срби крајишници који нису срца удовичка. Поклонимо се Богу, Часноме Крсту и слави Божијој.