Манастирска слава и монашење у Манастиру Медна

Објављено: 11. октобра 2018.
Категорија: Аудио галерија, Новости, Фото галерија

На дан обретења светих моштију медљанских мученика-манастирску славу Манастира Медна, по благослову Епископа бихаћко-петровачког г. Сергија евхаристијско сабрање предводио је Његово Преосвештенство Епископ диоклијски г. Методије.

Владикама су саслуживали: архимандрит Серафим (Кужић) и Варнава (Дамјановић), јеромонах Севастијан (Гордон) Епархија далматинска, јеромонах Методије (Крагуљ), Епархија бањалучка, јеромонах Јеротеј, Митрополија црногорско-приморска, јеромонах Киријак (Врањешевећ) Епархија далматинска, протопрезвитер-ставрофор Маринко Радмило (Епархија франкфуртска и све Њемачке), и ђакон Немања Рељић.

У току свете литургије Епископ Сергије у чин мале схиме-мандије произвео је досадашњу искушеницу Славицу давши јој име Мардарија по једном од тројице преподобномученика Медљанских.

Послије прочитаног Јеванђеља присутним вјерницима обратио се Епископ диоклијски г. Методије који доноси благослове светог Василија Острошког и поздраве Митрополита црногорско-приморског г. Амфилохија. Владика се обратио поздравним и поучним ријечима о угледу и култу светих мученика Божијих у нашем народу, као оних које Господ дарује са намјеном да се молећи њима и цјеливајући њихове свете мошти, присјећамо Силе и Славе Живога Бога.

Послије заамвоне молитве освећени су славски колач и кољиво а свечана трпеза љубави припремљена је у манастирској порти.