МОЛИТВЕНО СЈЕЋАЊЕ НА СЕПТЕМБАР 1995.

Објављено: 10. септембра 2016.

ПОЗИВ СВЕШТЕНИЦИМА И МОНАСИМА

Часни и Преподобни Оци,

Подсјећам Вас да је Православни Народ са простора наше Епархије бихаћко-петровачке почетних дана мјесеца септембра, а нарочито 09. и 10. септембра 1995. године доживео масовни изгон са својих прадједовских огњишта, и да су многи у томе изгону изгубили своје животе, а њихови домови и храмови порушени. Због тога што се догодило тих дана, наша Епархија бихаћко-петровачка је и данданас безмало потпуно празна. Позивам вас, часни и преподобни оци, да са преосталим вјерним народом принесете утјешне молитве за све уцвијељене и напаћене. Сачините и молитве пратиље за оне који изгубише своје земаљске животе, да би оне стигле пред Бога као трајно свједочанство да их памтимо и да имамо за њих љубави.

Црква је ризница памћења и, захваљујући Њој, ниједна суза и уздах невиних неће пропасти и неће бити заборављени,- покажимо то свима!

Епископ бихаћко-петровачки Атанасије

21296778 35228577 45352094 59783309 crkva-u-jelasinovcima original-crkva-svetog-petra-i-pavla4