НА ВАВЕДЕЊЕ ЕПИСКОП АТАНАСИЈЕ ПОЗВАО ВЕРНЕ НА ПОДМЛАЂИВАЊЕ ЖИВОТА

Објављено: 4. децембра 2016.

У недељу 24 по Духовима, на празник Ваведења Пресвете Богородице у храм, у прву недељу Божићног поста, Његово Преосвештенство Епископ бихаћко-петровачки г. Атанасије служио је Свету Архијерејску Литургију у храму Рођења Светог Јована Крститеља у Шипову. У препуном храму гдје се по ријечима Владике Атанасија човјек састаје са Богом, анђелима његовим и са свима светитељима и гдје се добри људи састају једни са другима, Епископу су саслуживали сабраћа храма, а Свету Литургију је одговарао  вјерни народ заједно са дјечијим хором при храму Светог Јована. Велики број вјерника је узео учешћа у молитви, окупљени око свога духовног Пастира и Оца исповједајући и чистећи своју душу у Светој тајни Исповјести причешћујући се тијелом и крвљу Господа нашег Исуса Христа примајући залог за живот вјечни. У својој бесједи Епископ је поучио вјерни народ и указао да је Свети храм најсличнији ономе филтеру кроз који пролази вода, вода за пиће, која пре него што постане употребљива за пиће мора се прочистити…. тако и ми кад год се молимо Богу у Светоме храму, исповједамо се и причешћујемо се, оспособљавамо се за здрав и нормалан живот…..Главни циљ и задатак свакога човјека је да добро и просветљено уреди свој живот у себи , својој породици и своме селу… Честитајући Празник Владика је указао на ону која је започела ново поглавље у животу, ново поглавље у историји, Пресвету Богородицу, јер је она родила Господа Христа, увела Бога у овај свијет да активније учествује у њему не престајући да буде Бог, да буде и један од нас, истичући да је најважније у нашој Православној вјери управо то да живот увјек може да се подмлади и почне како  треба.

Благодарећи Господу и Пресветој Богородици прото Драган је захвалио у име свештенства и вјерног народа Епископу на посјети, служби и Архипастирској поуци , а након  Свете Литургије и духовне хране уприличена је и трпеза љубави за тјелесну радост и  окрепљење. Нека је слава и хвала Господу нашем Исусу Христу и његовој Пресветој мајци што нас молитвеним заступништвом и љубављу нашег Епископа Атанасија окупише на ово сабрање живота, уводећи нас кроз Свете тајне Исповјести и Причешћа у живот вјечни. Амин.

Беседа Eпископа Атанасија: