Недјеља Крстопоклона у Кључу

Објављено: 31. марта 2019.
Категорија: Аудио галерија, Новости, Фото галерија

Његово Преосвештенство Епископ бихаћко-петровачки и рмањски г. Сергије предводио је Свету архијерејску Литургију у Храму Вазнесења Господњег у Кључу у недјељу 31. (18) марта 2019. године, на дан када Црква прославља недјељу Трећу великог и Часног Поста (Крстопоклону).

Епископу су саслуживали: протопрезвитер Љубивоје Стојановић (Архиепископија београдско-карловачка), протопрезвитер Дејан Зељкић, протонамјесник Бошко Максимовић, Немања Грабеж и ђакон Немања Рељић.
Вјерном народу се у литургијској бесједи обратио високопречасни протопрезвитер Љубивоје Стојановић поучавајући о значају праштања и незлопамћења, које су два стуба који нас држе и одржавају у овом великопосном периоду. То су врлине које означавају премосницу и мост до Царства Небеског и Васкрсења.
Трпеза љубави припремљена је у парохијском дому.