Недјеља Пачиста и освећење Антиминса у Манастиру Медна

Објављено: 24. марта 2019.
Категорија: Аудио галерија, Новости, Фото галерија

Његово Преосвештенство Епископ бихаћко-петровачки и рмањски г. Сергије предводио је Свето Евхаристијско Сабрање у Манастиру Медној дана 24. (11) марта 2019. године у Недјељу Пачисту (Григорија Паламе).

Епископу су саслуживали: Архимандрит Василије (Рожић), настојатељ Манастира Клисине и Медне, протопрезвитер-ставрофор Здравко Богојевић и ђакон Немања Рељић.

Прије почетка Свете Литургије Владика је освештао нове Антиминсе за храмове Епархије бихаћко-петровачке.

У својој литургијској бесједи Епископ је протумачио Јеванђелско зачало о одузетом човјеку којега су његови пријатељи спустили кроз кров у кућу гдје је био Господ. Ми у данашње вријеме, обремењени многим гријесима долазимо у Храм Божији у који нас Господ спушта кроз кров и попут и слично оном одузетом дарује нам исцјељење од наших слабости и одузетости.

Послије заамвоне молитве извршен је чин малог помена за све настрадале у НАТО бомбардовању Србије.

Трпеза љубави је припремљена у манастирском конаку.