НЕДЈЕЉА ПРАВОСЛАВЉА У ПОДБРДУ

Објављено: 21. марта 2016.

Његово Преосвештенсво Епископ бихаћко-петровачки Г.Г. Атанасије служио је торжествену Архијерејску Литургија у селу Подбрдо, крајишком православном гнијезду.

Велики број православних Срба дошло је на Свету Литургијум, да би примили од благослов од Владике а такође и ријечи утјехе, наде и охрабрења, које су им неопходне у овоме тешком и смутном времену.

Његовом преосвештенству саслуживали су: прота Радослав Станковић-парох шиповски, јереј Зоран Миловац-парох дрварски и протођакон Никола Перковић.

Владика је рукоположио у чин презвитерски чин ђакона Црепуља Предрага и тиме је епархија бихаћко-петровачка добила још једнога слугу на њиви Господњој.

Парох подбрдско-грачачки Горан Травар приредо је освијежење за многобројне вјернике и трпезу љубави у своме дому.

Све је лијепо и честито било. И на овај велики дан показало се да нема љепше вјере од хришћанске.