Од војне крајине до монашке

Објављено: 7. октобра 2016.

manastiri                                                                                                                                                                                                          фото: из архива

У Босанком Петровцу након вечерњег богослужења у Четвртак 06.октобра 2016 године, одржан је монашки радни састанак. Монашком сусрету су присуствовали настојатељи манастира Епархије бихаћко-петровачке. Високопречасни  Архимандрит Серафим из манастира Рмањ, Архимандрит Варнава из манастира Трескавац, затим Игуман Василије из манастира Клисине и Игуман Теофил из манастира Глоговац.
 Сагледавши духовно стање у Епархији, манастирима и народу уопште, дошло се до закључка да је главна нада за Цркву и Православље на овом простору управо  у манастирима и монаштву.  Данашње време нам управо указуе на то. Влада испразност и „занесеност“ модерног живота, која уместо зближавања људи рађа међусобну отуђеност, кризу идентитета, безобличност и раздуховљеност  која  дезоријентисано и грчевито тражи ослонац.

Овај запис је уједно и позив свим храбрим хришћанима да се придруже духовном подвигу и нађу ослонац у нашим крајишким манастирима.

Следећи монашки сусрет је заказан у манастиру Рмњу.