Одржана сједница Епархијског савјета и Епархијског управног одбора Епархије бихаћко-петровачке

Објављено: 23. марта 2019.
Категорија: Аудио галерија, Новости, Фото галерија

Благословом Његовог Преосвештенства Епископа бихаћко-петровачког и рмањског г. Сергија, у просторијама Епархије бихаћко-петровачке одржана је прва сједница Епархијског пленума (Епархијског савјета и Епархијског управног одбора) Епархије бихаћко-петровачке.

Непосредно прије почетка саме сједнице у Саборном Храму Светих Апостола Петра и Павла у Босанском Петровцу извршен је чин молебна и призива Светог Духа на све чланове данашње сједнице који је предводио Епископ Сергије. У току самог чина новоизабрани чланови Епархијског савјета и Епархијског управног одбора положили су свечану заклетву којом су једногласно изјавили да ће бити одани Свештеним Канонима Цркве и вјерно поштовати све њезине одлуке.

Свечану сједницу отворио је Његово Преосвештенство Епископ бихаћко-петровачки и рмањски г. Сергије у 10:00ч поздравним ријечима којима је пожелио свима добродошлицу и заблагодарио на позитивном одзиву свих присутних.