Освећење Храма у Доњим Рујанима

Објављено: 13. октобра 2018.
Категорија: Аудио галерија, Новости, Фото галерија

Данас, 13. октобра 2018. године, уочи Празника Покрова Пресвете Богородице Његово Преосвештенство Епископ бихаћко-петровачки г. Сергије предводио је свечани чин освећења Храма у Доњим Рујанима који је посвећен сутрашњем Празнику-Покрову Пресвете Богородице.

Епископу су саслуживали: протопрезвитер-ставрофор Жељко Ђурица (Епархија зворничко-тузланска), протонамјесник Срђан Белензада, Милош Црепуља и Митар Керлец, презвитер Савко Плавшић, ђакон Немања Рељић и Дејан Грчић.

Владика Сергије је послије прочитаног Јеванђелског зачала поздравио присутни народ и похвалио њихову храброст и борбу за опстанак, борбу за Православље у овом мученом и пострадалом крају. Иако у Доњим Рујанима нема српског живља, они који су овдје вјековима живјели затрти су у последњим ратовима и погромима нашег народа, битна је нада и молитва у Бога Који нас није оставио, и Њему се молимо да се на овим крајевима обнови живот, уз молитвено заступништво и помоћ наших светих Мученика.

У продужетку је Епископ предводио свету архијерејску Литургију на којој је послије заамвоне молитве освећен славски колач и кољиво.

Трпеза љубави припремљена је у порти Храма Успења Пресвете Богородице у Губину.