Освећење нових храмовних темеља у Шипову (ОБАВЈЕШТЕЊЕ)

Објављено: 2. новембра 2018.
Категорија: Новости, Фото галерија

Његово Преосвештенство Епископ бихаћко-петровачки г. Сергије предводиће свету архијерејску литургију у Храму Светог Јована Крститеља у Шипову на празник Светог Великомученика Димитрија, дана 8. новембра 2018. године.

Послије свете евхаристије Епископ Сергије освештаће и нове темеље за будући велелепни храм Светог Великомученика Димитрија који је у изградњи.

• 09:30h – Дочек Његовог Преосвештенства Епископа бихаћко-петровачког г. Сергија испред Храма Светог Јована Крститеља у Шипову и света архијерејска литургија у наставку.

• 11:00h – Свечана празнична литија која ће се кретати до локације будућег храма Светог Великомученика Димитрија тј. његових темеља.

• 12:00h – Чин освећења темеља будућег велелепног Храма којег ће предводити Његово Преосвештенство Епископ бихаћко-петровачки г. Сергије.