Освећење темеља будућег Храма у Доњој Трамошњи

Објављено: 12. јула 2020.
Категорија: Новости, Фото галерија

Његово Преосвештенство Епископ бихаћко-петровачки и рмањски г. Сергије предводио је чин освећења нових темеља будућег Храма светих Кирила и Методија у Доњој Трамошњи у послијеподневним часовима 12. јула 2020. године.

Владици су саслуживали: архимандрит Варнава (Дамјановић), протопрезвитер-ставрофор Илија Проле (Епархија бачка), протопрезвитер Невен Маринковић, протонамјесник Ален Марић, протођакон Немања Рељић и ђакон Алекса Марић.
У својој бесједи Владика је поздравио присутне вјернике и кумове темеља будућег Храма г. Зорана Бореновића, Милу и Милену Јовишић поучавајући о значају светиње Храма који носи ону праслику старозавјетне скиније која је доласком Христовим постала истинска скинија љубави и дјелић неба на земљи који ће у будућем Вијеку преобразити се у Царство Небеско.

Након свечаног чина освећења припремљен је ручак за присутне.