Парастос невиним жртвама у Босанском Петровцу

Објављено: 14. септембра 2019.
Категорија: Аудио галерија, Новости, Фото галерија

Дана 14. септембра 2019. године у катедралном храму светих Апостола Петра и Павла у Босанском Петровцу одржан је парастос невино пострадалим Србима петровачке Општине, које је на данашњи дан прије 24. године у акцији „Сана 95“ затекла смрт и страдање.

Чин парастоса служили су Његово Високопреосвештенство Митрополит дабробосански г. Хризостом и Његово Преосвештенство Епископ бихаћко-петровачки и рмањски г. Сергије уз саслужење свештенства Епархије бихаћко-петровачке и Митрополије дабробосанске.

На крају чина бесједом утјехе обратио се Митрополит дабробосански г. Хризостом поручујући сродницима пострадалих, вјерном народу Петровца и околине да издрже и истрају у љубави, да се молитвено присјећају невино пострадалих који су насљедници Будућег Вијека.
Владика Сергије се захвалио Митрополиту Хризостому на његовој очинској љубави коју има и несебично даје према овој Епархији чији је он први Епископ.