Пасхално вечерње богослужење у Дрвару

Објављено: 2. маја 2016.

Ове године свечано је прослављен празник Васкрсења Господњег у Дрвару. Свету Литургију служили су пароси дрварски протојереји Саша Црљић и Синиша Сердар, те јереј Зоран Миловац. Васкршњи уранак почео је у  седам сати ујутру литијом око саборног храма Светог Саве а у наставку је служена Васкршња Литургија. На радост цијелога града, а посебно мјесних пароха, саборни храм је био испуњен до задњег мјеста. То показује да се народ Дрвара све више враћа својој вјери и да схвата да без Бога и Цркве нема опстанка под овим небеским сводом. Већина присутних у храму се причестила , а након причешћа прочитана је и подјељена васкршња посланица као и освештана обојена јаја. У вечерњим часовима Његово Преосвештенство Епископ бихаћко-петровачки Атанасије служио је Пасхално вечерње богослужење уз саслужење свештенства. У својој бесједи Епископ Атанасије је поучио вјерни народ подсјећајући их да су они на страни побједника, то јесте на страни Христа који је побиједио смрт. Након вечерњег богослужења настављено је дружење уз трпезу љубави у дому протојереја Саше Црљића.