Патријарх Порфирије у посети Митрополији дабробосанској

Објављено: 16. октобра 2021.
Категорија: Новости, Фото галерија

Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије стигао је 16. октобра 2021. године у званичну посету Митрополији дабробосанској поводом 50. годишњице свештеномонашког и 30. годишњице архијерејског служења Његовог Високопреосвештенства Митрополита дабробосанског г. Хризостома.

Његову Светост Патријарха испред Саборне цркве Рођења Пресвете Богородице у Сарајеву дочекао је Високопреосвећени Митрополит дабробосански г. Хризостом са свештенством, монаштвом и верним народом. Свечана доксологија је служена у молитвеном присуству Преосвећене господе Епископâ жичког Јустина, аустријско-швајцарског Андреја, бихаћко-петровачког Сергија, захумско-херцеговачког Димитрија и будимљанско-никшићког Методија.

Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије служиће 17. октобра 2021. године свету архијерејску Литургију у Саборном храму Рођења Пресвете Богородице у Сарајеву са почетком у 9:30 часова, преноси ТВ Храм.

ИЗВОР: СПЦ