Почеле припреме за Видовдан

Објављено: 24. фебруара 2015.

IMG_2232 (Medium)Првог дан великог васкршњег поста представници удружења „Рурални развој“ Дринић су посјетили његово преосвештенство господина Атанасија, епископа Бихаћко-петровачког, те га  упознали са мисијом и визијом удружења и основним програмским циљевима. У пријатном и отвореном разговору пронађено је много сродних погледа, те утврђени правци заједничког дјеловања.  Истакнута је  потреба за активностима на очувању традиције и обичаја нашег народа, те истицању локалног идентитета, као  оружја у условима све присутније глобализације. Свештеници  епархије ће путовати 23. маја,  са члановима удружења,  на такмичење у  косидби. Наиме, идеја партнера из Словеније је да организују такмичење у косидби свештеника разних конфесија у службеним одорама, што би изазвало велику медијску пажњу. Косидба у организацији удружења „Рурални развој“ под називом „Прва коса Грмеча“ одржаће се у Смољани по шести пут, а ове године календар пада на Видoвдан,  празник који има посебну симболику у српском народу . Симболика Видовдана ће бити обрађена 27.06.2015 на округлом столу којем ће домаћин бити епископ Атанасије уз учешће еминентних историчара из региона, док је у вечерњим часовима планирано културно вече у „Дому културе“  Б.Петровац. Сутрадан ће свештенство епархије, на дан косидбе, одржати помен жртвама и освештати откос.  На крају је било говора о реализацији идеје за оснивања“ Фондације за рурални развој“, као могућег агрегата развоја.

Преузето са: