ПОМЕН МИТРОПОЛИТУ НИКОЛАЈУ У ПЕТРОВЦУ

Објављено: 22. октобра 2016.

Његово Преосвештенство Епископ бихаћко-петровачки Господин Атанасије је данас, 22. октобра 2016. године, у храму Светих Апостола Петра и Павла у Босанском Петровцу, после јутарње службе, одслужио помен Блаженопочившем Митрополиту дабробосанском Господину Николају . Митрополи Николај (Мрђа) је рођен од родитеља Милана и Милице 17. августа 1927. године у  Смољани код Босанског Петровца, гдје је ишао и у основну школу. Године 1973. изабран је за Епископа аустралијско-новозеландског  у Аустралији  гдје остаје до 1978. године када је изабран за Епископа далматинског. Његовом иницијативом и предлогом Свети Архијерејски Сабор СПЦ  1990. године је основао Епархију бихаћко-петровачку са седиштем у Б осанском Петровцу. На катедри Епископа далматинских остао је до 1992. године када је на Светом Архијерејском Сабору СПЦ изабран за Митрополита дабробосанског са седиштем у Сарајеву. Уснуо је у Господу 27. октобра 2015. године у Унивезитетског болници клиничког центра у Фочи. Сахрањен је, по сопственој жељи, у манастиру Добруну 30. октобра 2015. године.