Празник Ваведења у манастиру Клисини

Објављено: 4. децембра 2017.

На празник Ваведења Пресвете Богородице, 4. децембра 2017. године, Његово Преосвештенство Епископ бихаћко-петровачки г. Сергије предводио је евхаристијско сабрање у храму Свете великомученице Марине у манастиру Клисини.

Владици су саслуживали, архимандрит Варнава (Дамјановић), настојатељ манастира Трескавца и домаћин игуман Василије (Рожић), настојатељ манастира Клисине.

У својој бесједи, владика Сергије је описао празник увођења Пресвете Богомајке у Светињу над светињама. Увођење Богородице у храм, јесте и наше освећење, и наше обновљење. Преко Марије Богородице сва је васељена преображена у Христу Богу, Којег је она родила ради нас људи и ради спасења нашега, истако је владика Сергије.

Након Литургије, уприличена трпеза љубави за све присутне, добротом братије манастира Клисине.

Извор: Епархија бихаћко-петровачка.

Бесједа Епископа Сергија на Ваведење у манастиру Клисина