Празник великог четвртака у Клисини

Објављено: 5. априла 2018.

На празник великог четвртка, 5. априла 2018. године, Његово Преосвештенство Епископ бихаћко-петровачки г. Сергије, предводио је евхаристијско сабрање у храму Свете великомученице Марине у манастриу Клисини.

Саслуживали су,  архимандрити Серафим (Кужић), настојатељ манастира Рмња, Варнава (Дамјановић), настојатељ манастира Трескавца, игуман Василије (Рожић), настојатељ манастира Клисине, протопрезвитер ставрофор Петар Миловац, парох оштролучки, Чедомир Арамбашић, парох стројички, Саво Јанковић, парох рујишко-дубовички, Карађорђе Дерајић, парох бушевићко-блатњански, Здравко Богојевић, парох III петровачки, протопрезвитер Далибор Ненић, парох бихаћки, протонамјесник Невен Маринковић, парох копривнички, Бошко Максимовић, парох чађавичко-ораховљански, Јован Бањац, парох II петровачки, ђакон Немања Рељић, епархијски ђакон, Дејан Грчић, ђакон шиповски, и јерођакон Данило (Иваниш), клисински сабрат.

На крају Литургије, владика Сергије је обавио чин омивања ногу по угледу на древну традицију православне Цркве.

Извор: Епархија бихаћко-петровачка.

Бесједа Епископа Сергија на Велики четвртак 2018