Празник Воздвижења Часног Крста у Саборном Храму у Бос. Петровцу

Објављено: 27. септембра 2018.
Категорија: Новости, Фото галерија

Његово Преосвештенство Епископ бихаћко-петровачки г. Сергије предводио је празнично евхаристијско сабрање у саборном храму светих Апостола Петра и Павла у Босанском Петровцу. Владици су саслуживали: протопрезвитер-ставрофор Здравко Богојевић, протонамјесник Јован Бањац и ђакон Немања Рељић.

Епископ је у својој литургијској бесједи поучио вјерни народ због чега се присјећамо овог великог Празника. Тако је Крсно Дрво, оно које бијаше свима на саблазан и „лудост“, нама Хришћанима постало извор бесмртности и спасења, самим тим присјећајући се крсног страдања Господњег ми се присјећамо и Славног Васкрсења Његовог али и оног свеопштег, будућег Васкрсења у последњи Дан.

Послије литургије продужена је евхаристијска радост за све вјерне у парохијској кући.