Преподобни Сергије Радонешски-имендан Епископа Сергија

Објављено: 8. октобра 2018.
Категорија: Новости, Фото галерија

На празник Преподобног Сергија Радонешског, чије име носи и Његово Преосвештенство Епископ бихаћко-петровачки у Саборном Храму Светих Апостола Петра и Павла у Босанском Петровцу служена је Света Архијерејска Литургија коју је предводио Епископ Сергије.

Владици су саслуживали: протопрезвитер-ставрофор Здравко Богојевић, протонамјесник Јован Бањац и ђакон Немања Рељић.

Епископ Сергије окупљеним вјерницима бесједио је о животу Преподобног Сергија Радонешског, сврставши га у онај ред Светитеља Руске Цркве који код нас заузима Свети Сава, Први српски Архиепископ и просвијетитељ.

Послије заамвоне молитве освећени су славки колач и кољиво.

Нашем Епископу бихаћко-петровачком г. Сергију желимо да Га Господ умудри и води на Архијерејском путу на многе и дуге године.