Пријемни испит за упис у први разред Богословије шк. 2018/19. године

Објављено: 11. јуна 2018.

Пријемни испит за упис у први разред Богословије  шк. 2018/19. године

На основу Уредбе о Богословијама Српске Православне Цркве и условима уписа у Богословије Српске Православне Цркве
Епархија бихаћко-петровачка објављује

K О Н K У Р С

За упис у I разред Богословија СПЦ за школску 2018/19. годину, који садржи следеће услове:

1. да кандидат није старији од 18 година;
2. да није ожењен;
3. да је завршио основну школу, најмање са врло добрим успјехом и примјереним владањем;
4. да је душевно и телесно здрав;
5. да кандидат има развијен слух и глас за појање; и
6.да кандидат има основно знање катихизиса и познавање Господњих и Богородичиних празника.
+++

Молбе за пријем подносе се одмах надлежном архијереју,
преко надлежног парохијског свештеника.
Уз молбу прилажу се следећа документа:

а) оригинал извод из матичне књиге крштених, издат од надлежног пароха;
б) свједочанство о завршеној школи, заједно са ђачком књижицом и оцјенама;
в) љекарско уверење да је кандидат душевно и телесно здрав;
г)уверење надлежног парохијског свештеника о владању и подобности за свештенички чин, и да није ожењен;
д) писмени пристанак родитеља/старатеља да кандидат може учити богословију;
ђ) писмену обавезу своју и својих родитеља/старатеља, потврђену од надлежног пароха, да ће уредно уплаћивати управи Богословије одређени допринос за своје издржавање у интернату школе.
+++

Пријемни испит кандидата за пријем у Епархију бихаћко-петровачку одржаће се 09. јула. 2018. године (понедељак ) у просторијама Епархијског двора Епархије бихаћко-петровачке, са почетком у 10:30 часова.

Потребну документацију доставити најкасније до 30. јуна 2018. године, на адресу Епархије бихаћко-петровачке, ул. Трговачка 51, 77250 Босански Петровац