Пријемни испит за упис у први разред Богословије шк. 2019/20. године

Објављено: 5. јуна 2019.

На основу Уредбе о Богословијама Српске Православне Цркве и условима уписа у Богословије Српске Православне Цркве

Епархија бихаћко-петровачка објављује
K О Н K У Р С
За упис у I разред Богословија СПЦ за школску 2019/20. годину, који садржи следеће услове:

1) да кандидат није старији од 18 година;
2) да није ожењен;
3) да је завршио основну школу, најмање са врло добрим
успјехом и примјереним владањем;
4) да је душевно и телесно здрав;
5) да кандидат има развијен слух и глас за појање; и
6) да кандидат има основно знање катихизиса и познавање Господњих и Богородичиних празника.

Молбе за пријем подносе се одмах надлежном архијереју,
преко надлежног парохијског свештеника.
Уз молбу прилажу се следећа документа:
а) оригинал извод из матичне књиге крштених, издат од надлежног пароха;
б) свједочанство о завршеној школи, заједно са ђачком књижицом и оцјенама;
в) љекарско уверење да је кандидат душевно и телесно здрав;
г) уверење надлежног парохијског свештеника о владању и подобности за свештенички чин, и да није ожењен;
д) писмени пристанак родитеља/старатеља да кандидат може учити богословију;
ђ) писмену обавезу своју и својих родитеља/старатеља, потврђену од надлежног пароха, да ће уредно уплаћивати управи Богословије одређени допринос за своје издржавање у интернату школе.

Пријемни испит кандидата за пријем у Епархију бихаћко-петровачку одржаће се 08. јула. 2019. године (понедељак ) у просторијама Епархијског двора Епархије бихаћко-петровачке, са почетком у 10:30 часова.
Потребну документацију доставити најкасније до 01. јула 2019. године, на адресу Епархије бихаћко-петровачке, ул. Трговачка 51, 77250 Босански Петровац.