ПРИПАДНИЦИ VI ПЈЕШАДИЈСКЕ БРИГАДЕ У ПОСЈЕТИ СВЕТИЊАМА ЕПАРХИЈЕ БИХАЋКО-ПЕТРОВАЧКЕ

Објављено: 19. јула 2017.

​Дана 18. јула. 2017. године, припадници 6. пјешадијске бригаде ОС БиХ, православне вјероисповијести, који су стационирани у касарни „Козара“ у Бањој Луци, посјетили су неколико светиња Бихаћко-петровачке епархије у околини Шипова. Надомак овог града, најприје су се поклонили невино пострадалим жртвама из II свјетског рата у насељу Баре. Његово Преосвештенство Епископ бихаћко-петровачки Господин Атанасије који обавља дужност представника СПЦ при МО и ОС БиХ, служио је парастос овим мученицима уз саслужење свештеника Шиповског намјесништва. ​Након парастоса и пригодне бесједе Епископа, свједок догађаја из времена страдања Срба тога краја – деда Влајко са много емоција и у сузама испричао је војницима оно што је видио као дјечак од 12 година. Послије посјете спомен-обиљежју у Барама, Његово Преосвештенство Епископ Атанасије, заједно са Бригадним генералом Господином Радованом Илићем, Командантом касарне „Козара“ у Бањој Луци и Господином Пуковником Савом Видаковићем, Командантом I пјешадијског батаљона ОС БИХ, посјетио је Начелника Општине Шипово Господина Милана Ковача као и спомен собу „I шиповачке бригаде“. Затим су се упутили ка извору ријеке Пливе и посетили предиван храм посвећен Преподобној мати Параскеви – Светој Петки у Пљеви. Окрјепљење и ручак, припремили су војници I пјешадијског батаљона на Ади Сокочници и том приликом уручили пригодан поклон Епископу Атанасију за несебичну подршку и сарадњу са припадницима МОи ОС БиХ, са надом да ће и даље бити духовни ослонац онима који осјећају пастирску љубав Владике Атанасија.