ПРОСЛАВА СВЕТОГ САВЕ У ДРИНИЋУ

Објављено: 28. јануара 2017.

Дана 27. јануара 2017. године, на празник Свтог Саве, првог српског Архиепископа и просветитеља, Његово Преосвештенство Епископ бихаћко-петровачки господин Атанасије, служио је Свету архијерејску литургију у Дринићу уз саслужење свештеника и свештеномонаха архимандрита Серафима (Кужића), јереја Јована Бањца, јереја Николе Аркула и протођакона Николе Перковића и ђакона Немање Балабана. Том приликом је ђакон Немања Балабан рукоположен у чин презвитера, добивши парохију у месту Крњеуша.
На Светој Литургији су присуствовали и студенти Православног Богословског Факултета у Београду као и ђаци са верске наставе заједно са њиховим вероучитељем. Такође, Његово Преосвештенство Епископ Атанасије је присуствовао и Светосавској академији у основној школи “Дринић”, где је одслушао пригодан програм који су спремили ђаци поменуте школе, на крају одржавши беседу о овом српском светитељу кога све српске школе прослављају 27. јануара. Обраћају ћи се дјеци Епископ Атанасије истакао је да је овај дан један од најважнијих дана кога треба да се сјећамо ми православни Срби, јер Свети Сава је велики светитељ не само нас Срба већ и читавог Православног свијета. На крају Епископ је честитао ученицима на храбрости што су издржали службу Светом Сави по изузетно хладном времену, то је принос који ми њему дајемо истакао је Епископ Атанасије.