Прослава Светога Саве у Босанском Петровцу

Објављено: 29. јануара 2015.

Поводом Савиндана, првог архиепископа Српског у храму светих апостола Петра и Павла у Босанском Петровцу било је уистину празнично.  Свету Литургију  служио је јереј Јован Бањац,  парох парохије друге петровачке  а за пјевницом су пјевали ученици основне школе из Босанског Петровца заједно са својим вјероучитељем. Након свете Литургије освећено је славско жито и преломљен славски колач, који је за данашњи дан спремио протођакон Никола Перковић са својом породицом. Затим су дјечица отпјевала химну светоме Сави  и изрецитовала одређен број светосавских рецитација, за шта су били награђени пригодним поклонима.  За наредну годину , да спреми славски колач и жито узела је себи у обавезу породица Војина Кецмана из Петровца.