Прослављен Празник Рождества Христовог-Божић

Објављено: 9. јануара 2018.

Његово Преосвештенство, Епископ бихаћко-петровачки Г. Сергије началствовао свечаним Божићним евхаристијским сабрањем 7. јануара у катедралном храму светих Апостола Петра и Павла у Босанском Петровцу.

Владици су саслуживали: протопрезвитер-ставрофор Здравко Богојевић,  протопрезвитер Бојан Митрић и ђакон Немања Рељић. Послије прочитаног јеванђелског зачала Епископ се обратио присутном народу и поучио их значају данашњег Празника Рођења Богомладенца Исуса Христа, Који је слободном вољом благоизволио да се унизи и сиђе у овај свијет да би нас пале и огријеховљене привео Богу Оцу.

Послије свете Тајне Причешћа прочитана је Божићна посланица Његове Светости Патријарха Српског Г. Иринеја , а по окончању свете Литургије Епископ је подијелио најмлађим члановима литургијске заједнице пакетиће и све присутне поздравио оним древним хришћанским поздравом: Мир Божији Христос се роди!

Торжественом Божићном сабрању присуствовао је и Начелник Општине Босански Петровац   г. Златко Хујић, којег је после свршетка Евхаристије Владика Сергије угостио у просторијама Епархије бихаћко-петровачке са братством храма светих Апостола Петра и Павла.